Sailfish OS coraz ładniejszy– przegląd nowości

Co prawda o gustach się nie dyskutuje, ale chyba nie mamy co się oszukiwać i śmiało trzeba sobie powiedzieć Sailfish OS w dniu swojej premiery z najpiękniejszej strony się nie pokazał . Oczywiście ciężko ocenić design systemu po pierwszych nie najlepszych  wideo filmikach. Dlatego wydaje mi się że nikt tego tematu wtedy nie zaczynał. Widać jednak że jest coraz ładniej.

jolla-phone

Poprawiono ikony, jakość wyświetlanego tła, czy nawet same menu. Zawsze jednak coś poprawić można ; ) Jakby Jolla zbliżyła się do designu apple czy blackberry chyba nikt by się nie obraził. Nie prawdaż ? ; ).

jolla-pnone

No dobra Jolli zostawmy ogólny wygląd systemu, a pamiętajmy że gdyby nam się nie spodobał, zawsze kłaniają się  inni ze swoją wyobraźnią. Np. Eric Westerdahl wziął sprawy w swoje ręce i pokazał światu swój projekt ; )

erikwesterdahl_jolla_sailfish_os_concept_ui_3_1x erikwesterdahl_jolla_sailfish_os_concept_ui_1x-1erikwesterdahl_jolla_sailfish_os_concept_ui_2_1x

Społeczność odpowiedziała wow. I takich wow może być o wiele więcej. Być może sam coś zaprojektuje  ;).

Teraz powiedzmy trochę o systemie. Pamiętacie jak pisałem o tym że Jolla uważa iż dobry system to taki który obsługujemy nie widząc go ? Zastawiałem się o co wtedy dokładnie chodziło. Dzisiaj już wiem że  po prostu o krótkie dzwięki właczające się pry wybieraniu na ekranie home profilu camery czy innych funkcji. Przy okazji dodam że  w sieci pojawił się dzisiaj ciekawy artykuł fana jolli na jolla users ,  o tym dlaczego on uważa że Sailfish Os jest najlepszy.

I to może tyle na dzisiaj . Będę jeszcze aktualizował ten artykuł więc luknijcie jutro ; )

żródło zdjęć

 

Author Description

admin