Dlaczego druga połówka? Co nowego wiemy o Sailfish? Sailfish na Nexux 7, czyli wywiad w chinach z byłem CEO Jolla.

 

Na chińskiej mobilnej stronie z newsami geekpark.net, ukazał sie artykuł i  wywiad z Marciem Dillon’em .Tytuł jego nawiązuje do innowacyjności całego ekosytemu jolla. Czego innowacyjnego mogliśmy sie dowiedzieć ?.Na samym początku zacytowano słowa Marca,  wspomniał o głębszym zrozumieniu nazwy firmy mówiąc że jolla to czas na morzu gdzie  wiatr i fale dostarczają ekscytujące momenty, niewyobrażalne piękno .

Później bardzo ciekawie były CEO wyjaśniał sens drugiej połówki. Wyjaśnił że kierowano się tym że konsumenci lubią zmieniać kolor, czy tylną pokrywę telefonu. Zauważono tutaj  związane z tym emocje, uczucia ludzi.  Dodał że połączenie naszych uczuć, emocji  z oprogramowaniem tworzy świetną harmonię. Osobiście uważam że chodzi tu po prostu o dobrą reklamę o dotarcie do konsumentów, a dobra to ta która oddziałowuje na uczucia ludzi. Już widzę reklamę ala apple z uśmiechem pięknej kobiety trzymającej żywą zieloną lub żółtą jollę w porze złocistego zachodu słońca ; ) ale wracając , podano także trzy powody zastosowania drugiej połówki :
1) Potrzeby klientów na zaistniałe sytuacje czy okazje. (Chyba chodzi tu oto że nie ma potrzeby zmieniać telefonu na zebraniu,  przyjęciu , czy w domu, wystarczy tylko tylną klapkę)
2) Tanie części zamienne
3) Interakcja oprogramowania ,interfejsu za pomoca zmiany klapki

jolla mobile

Działanie systemu

Następnie współzałożyciel jolla wyjaśniał działanie systemu. Jego zdaniem bardzo dobry system to taki który, bez patrzenia na ekran wiemy jak on się zachowuje.

App Store Android

W dalszej części wywiadu odpowiadał na pytanie o łatwości uruchamiania aplikacji na androida. Zostanie stworzony odpowiedni sklep, ale tez sami możemy sobie wgrać taka aplikacje. Nie będzie trzeba żadnej ingerencji w oprogramowanie ze strony konsumenta.

Integracja sieci społecznościowych z zalecaniem aplikacji

fe46826536b364d88a632faf60a6c1e5

Chyba najciekawszą rzeczą o której wspomniał szef Jolla jest integracja sieci społecznościowych ze sklepem. Wiemy już że sieci społecznosciowe będą w Sailfshu działać na zasadzie wodospadu , I że komentarze, zdjęcia czy chat będziemy mogli prowadzić bezpośrednio z systemu . Ale nowością jest to że jeżeli zainstalujemy sobie program ze sklepu to pokaże się taka informacja naszym znajomym w portalu społecznosciowym .Dobry pomysł uważam :)

Wsparcie dla otwartych urządzeń:

199c8c0ac5d5c0aefe9cf327f101f4d8

Niedługo developerom zajeło uruchomienie Sailfosh OS na nexusie 7 (jedną noc) to pokazuje oczywiście otwartość tej platformy. Marc wyjaśnił że Sailfish OS jest otwarte na otwarte platformy.

Dalej powiedział : „Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie przewoźników i producentów sprzętu słuchawki zapewnić większą wartość i lepszy wybór. Jesteśmy bardziej otwarci niż Android.”(ach te tłumaczenie google ;)

No i to może tyle tłumaczenia z mojej strony : )

źródło

PROSZĘ O KOMENTARZE : )

 

Author Description

admin