Fani, deweloperzy – Jolla C dostępna!

Jeżeli jesteście fanami lub developerami Jolli i chcecie się załapać na jedną z 1000 sztuk nowego smartfonu  Jolli C , to warto skorzystać z nowego programu. Dzisiaj Jolla uruchomiła Sailfish Community Device Program.

JollaC_Devices

 

Na oficjalnym blogu czytamy że  przeznaczony on jest dla wszystkich, którzy chcą być pionierami w  rozwijaniu platformy Sailfish OS i wierzą w otwartość mobilnego świata. Przystępujący do programu mogą uzyskać dostęp do ekskluzywnych  sesji na żywo, prowadzonej przez Inżynierów Jolli

Take part in exclusive Jolla C specific developer support online sessions led by the Jolla R&D, design and product chiefs.

Ponadto pierwsze 50 -100 osób mają szansę na zdobycie zaproszenia do Międzynarodowego Turnieju Sailfisha, który odbędzie się w Helsinkach 17 czerwca. 

Uczestnikiem zostaje się po zakupie Jolli C za 169Euro. Jolla C posiada:

aparat fotograficzny

Aparat fotograficzny

8-megapikselowy aparat fotograficzny z lampą błyskową LED AF
2-megapikselowy aparat przodem

 

 

 

ekran

Ekran

5,0 „IPS, 293 PPI
HD (720 * 1280)

 

 

 

pamięć

 

Pamięć

16 GB 
2 GB RAM 
microSD gniazdo do 32 GB

 

łączność

Łączność

2G / GSM: 2/3/5/8 
3G / WCDMA: B1. B5, B8 
4G / LTE: 1/3/7/20

 

 

bateria

Bateria

2500 mAh Li-on  
Bateria wymieniana przez użytkownika

 

 

wymiary

Edytor

1,3 GHz czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon ™ 212

 

 

 

Użytkownicy Jolla C otrzymają smartfon z najnowszymi aktualizacjami, oraz oprogramowaniem wolnym od firm trzecich. Uczestnikiem   można zostać dokonując zakup Jolla C  na tej stronie. Pierwszymi nabywcami zostaną uczestnicy Turnieju w Helsinkach.  Następne sztuki mają być rozsyłane do końca lipca tego roku.  Program ma zostać realizowany przez rok do maja 2017r, oczywiście telefon pozostanie u nabywców.

Wspólnoty w dniu 17 czerwca 2016 roku w Helsinkach .

 

 

Author Description

admin

 • xxx

  Zapisałem się na listę oczekujących na ten telefon. Błyskawicznie sprzedano te 1000 egzemplarzy. Czy jest jakaś nadzieja, iż telefon pojawi się jeszcze w sprzedaży?

  • aro

   Powinieneś dostać powiadomienie od Jolli, że dziś startuje kolejny program o godz 13.00.

 • Konrad Pazdalski

  Hej!
  A czy jolla C to nie jest to samo co Intex Aqua Fish? Tylko ze znaczkiem jolla…

  • kikur

   Niekoniecznie. Ma lepszy ekran więc sprzętowo nie bardzo, a AquaFish ma chyba lepszy procek. Ale Jolla C ma kompletnie goły OS bez żadnego dodatkowego oprogramowania, więc nieobciążony zbędnym balastem, paradoksalnie może być szybszy. Jolla C ma dostawać wszystkie uaktualnienia zanim wejdą oficjalnie, jest do berta testów OSu. Więc to na pewno nie będzie „tylko inny znaczek” moim zdaniem.

   • Konrad Pazdalski

    ke ? ekran i procesor jest dokładnie ten sam… śmiem twierdzić że jolla C zostala wyprodukowana przez Intex…

    • http://sailfish.promii.pl/ Tymek

     Ja też odniosłem takie wrażenie. Jestem zdania że pierwsze sztuki INTEXA z fabryki poszły do Jolli tyle że z jej logiem.

  • civil

   Chyba w przeciwieństwie do Intexa ma wyjście na karty SD

 • Travis

  Oby ten Snapdragon 212 dawał sobie radę z płynną obsługą androidowych aplikacji. Pojedyncze rdzenie A7 są słabsze niż krait 200 z JP, ale mamy dwa rdzenie więcej, więc płynność będzie zależeć od optymalizacji danej aplikacji jak i całego systemu. Nie ma chyba drugiego modelu, który ma tak słaby procesor i 2GB RAM, ciekaw jestem jak to będzie działać w praktyce, a przekonam się w lipcu.