Jak odświeżyć swoje MeeGo na N9.[Poradnik]

nokia-n9-newsCo prawda blog jest poświęcony typowo zagadnieniom Sailfisha OS, systemu wydanego przez byłych pracowników Nokii. To uważam że nic nie stoi na przeszkodzie by trochę ostudzić emocję Jollą, na którą i tak większość z nas pewnie sobie jeszcze chwilkę poczeka, a tymczasem zregenerować wysłużoną Nokię N9 : ). Zaczynajmy!

Zainstaluj OpenRepos. 

Dlaczego właśnie od tego warto zacząć? Jak wiemy sklep Nokii od stycznia 2014r. nie jest już wspierany. Oznacza to że jeżeli regularnie poszukiwaliśmy choć jednej nowej pozycji w sklepie Nokia. To po prostu teraz stracimy swój czas. Tymczasem OpenRepos nie tylko dostarczy nam nowe pozycje, ale jak można zauważyć pewne programy płatne udostępnia za darmo. Oczywiście mimo wszystko warto wesprzeć twórców.

Sklep możemy  Pobrać tutaj .20140109145317

Wyglad – Design.

Przejadł się wam styl ikon Nokii? Pewnie jeszcze nie, ale nic stoi na przeszkodzie by zainstalować sobie styl ikon z iOS7 czy Sailfisha OS. Ja  mam ten dla Sailfisha OS. Telefon zaliczył minutową zwiechę po czym powstał nowo narodzony ; )

Możemy również zainstalować motyw Sailfisha OS, zmieniając nie tylko ikony, ale też tło. Obecnie jest to wydanie beta, dlatego osobiście się nie zdecydowałem na instalacje.

Apliakcje

Friend

icon-logo

Brakowało wam praktycznego klienta Facebooka na N9? To właśnie Friends pozwala nam  w przyjemny sposób przeglądać nowości na naszym Facebooku. Aplikacja ta, pojawiła się nie tylko dla Sailfisha, ale również jak to miało być od samego początku na MeeGo. Twórca jej Sfiet_Konstantin poprzestał swego czasu prace nad klientem, który początkowo miał się znaleźć w sklepie Nokii, ale docelowo został przeniesiony na platformę Jolli. Szkoda tylko że w naszej Nokii działa jedynie przeglądanie wiadomości.

Situations

icon-situation512x512

Niektórzy zapewne pamiętają czasy, gdy Nokia chwaliła się programem, który sam panuje nad naszym telefonem. To był naprawdę hit! Telefon w końcu sam zmieniał profile w ustalanych przez nas godzinach, oraz tych sychronizowanych z kalendarzem. Jeżeli męczy was zmienienie profili co chwilę, najedliście się wstydu przez dzwoniący telefon na jakimś spotkaniu, albo potrzebujecie by wasz smartphon uruchomił w ustalonym czasie dana aplikacje, to ta aplikacja jest dla was obowiązkowa pozycją. Ja osobiście za nią zapłaciłem w sklepie Nokii, ale jest ona dostępna od niedawna w OpenRepos.

Nokia City Lens.

Nokia City Lens to ala odpowiednik prezentowanej przez Nokię aplikacji dla Windows Phone miasta w obiektywie. Co prawda w wersji dla N9 sprawdza się lepiej w dużych miastach, ale i w mniejszych doprowadzi nas np. do supermarketów. W sklepie Nokii od dawna jej nie ma, w OpenRepos co ciekawe  jest : )

cuteTube

icon-openrepos-icon

Nie mieliście ochoty pobrać zaawansowanego Klienta Youtube na MeeGo? Aplikacja nie należy do najtańszych, a pojawiła się w OpenRepos. Jest naprawdę genialnym rozwiązaniem, video wyszukuje się błyskawicznie, a nasze konto w końcu można łatwo i przyjemnie przeglądać. Nie należy zapominać że główną zaletą programu jest możliwość pobieranie filmów z Youtuba: )

Wazappa

icon-wazapp

Klient Wat’sAppa na MeeGo. Tych którzy używają ten najpopularniejszy komunikator, nie trzeba za wiele namawiać do instalacji. Wazapp jest porzuconym (czytaj: Nie zapłacili zleceniodawcy) projektem przez orginalnych twórców. Uważam jednak że jest o wiele lepszym klientem niż ten na Androidzie. Twórcę a propo zachęcam  wesprzeć ; )

MusicKlound -

icon-storeicon

MusiKloud jest w pełni funkcjonalnym klientem  SoundCloud, który pozwala na przeglądanie, wyszukiwanie i pobieranie utworów. Możesz również uzyskać dostęp do pulpitu i zarządzać swoim profilem tj. utworami, ulubionymi, grupami itd. 

I może dzisiaj to na tyle; ) Gier, programów, muzyki, ksiązżek jak już wspomniałem jest ogółem  tysiące. I może to nie dużo na tle konkurencji, ale na pewno te pozycję umilą nam korzystanie z N9. Jeżeli Pobraliście jakieś ciekawe pozycję, lub po prostu macie spostrzeżenia zachęcam szczególnie do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

News o tym sklepie.

 

Author Description

admin

  • ТОДОР ГРИБНЕВ

    kak ste hora?

  • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/905269186285311/ Dariusz Wszędybył

    Fajny artykuł, ale byłby fajniejszy, gdyby podano informacje jak i skąd proponowane aplikacje zainstalować. Pytanie szczególnie aktualne po latach :)