OpenRepos, wkrótce dostępny dla Sailfish OS.

openosOpenRepos to sklep stworzony z myślą o użytkownikach posiadających niewspieraną już Nokie N9 z MeeGo  i inne smartpnony z otwartymi systemami.

Nie jest typowym sklepem z aplikacjami. Bowiem tworzy go społeczność. Appki tam dodawane maja otwarte źródło, możemy więc  znaleźć w nim pozycje nie do końca stabilne, ale i też takie, które nie pojawia się z różnych przyczyn w sklepie . Dzięki temu  ta platforma jest świetnym rozwiązaniem dla takiego systemu jakim jest Sailfish OS. Rozwijnana dynamicznie, może być naprawdę dobrym wsparciem dla nowego gracza.

Platforma już teraz udostępnia ciekawe pozycje dla MeeGo i Sailfish OS. O ile użytkownicy MeeGo jednym kliknięciem mogą zainstalować aplikacje z tego sklepu, o tyle mający Jolle nie. Ci drudzy obecnie mogą instalować aplikacje z OpenRepos, za pośrednictwem przeglądarki internetowej, a następnie przy użyciu terminala lub aplikacji przeglądarki plików. Wkrótce jednak wszystko będzie łatwiejsze.

Bazylia Semuonov , deweloper projektu i aplikacji, opublikował na swoim koncie Twitter, że jest obecnie projektowany sklep na Sailfish OS:

Póki co zachęcam wszystkich co jeszcze posiadają swoją ukochaną N9 do przygotowania ją na instalacje Otwartego Sklepu.

screenshot-categoryapps

 

Sklep można pobrać tutaj.

 

Author Description

admin

  • http://sailfish.promii.pl/ Tymek

    Zainstalowałem sobie to na N9 i … Świetna sprawa, ale z tymi beta aplikacjami trzeba uważać. Raz mi telefon się zawiesił na 2 min i był black screen : D. Instalacja jednak zakończyła się sukcesem ;). Jest trochę rzeczy które odświeżą wam poczciwą N9 ; )