Zmień ikony w swojej Jolli!

ikony-jolla

Czy nie brzmi zachęcająco opcja zmiany ikon na naszej Jolli? Wiem, że niektórzy z was uważają, że te domyślne są najpiękniejsze. Też tak myślałem niegdyś o ikonach wydanych przez Nokię na mojej N9-ątce. Tymczasem, gdy tylko pojawiła się możliwość zmian na te z Sailfisha (po przez Warehous), zaryzykowałem. Tak, to było ryzyko, tym bardziej, iż wcześniejsza zmiana ikon na inne zakończyła się takim 10 minutowym lagiem. Gdy po tym czasie udało mi się uruchomić system, widziałem (o zgrozo) tylko czerwone kwadraty zamiast ikon. Próbowałem polepszyć sytuację restartami systemu i innymi zabiegami. Telefon jednak z minuty na minutę coraz bardziej próbował mnie poinformować jak go to boli, wyłączając się bez powodu. W rezultacie ledwo co udało mi się wrócić do poprzedniego stanu rzeczy. Od tamtej pory przeciętny user skutecznie wyleczyłby się z takich pomysłów. Ponieważ ja nie jestem przeciętny, spróbowałem jeszcze raz ;D. Przy kolejnej próbie miałem ochotę zamienić systemowe ikony Nokii na te z Sailfisha. Tym razem było to mniej boleśnie. Chwila niepewności trwała może jakieś 5 minut. Nie odbyło się bez zawieszenia systemu, tym razem jednak po kolejnym włączeniu N9 cieszyłem się pięknym widokiem nowych ikon.

Wiem- nie najlepiej nastroiłem was do podjęcia decyzji o zmianie ikon na waszej Jolli ;). Nie muszę więc chyba informować że tego typu pomysły na dzień dzisiejszy robicie na własną odpowiedzialność. Uważam jednak, że osoby zaznajomione z linuksami spokojnie sobie z taką zamianą poradzą. Dlatego też, jeżeli chcecie się pobawić ze zmianą domyślnych ikon wystarczyć zamienić te domyślne na nasze.

/ usr / share / themes / Jolla-ambient / icons / meegotouch

Oczywiście zachęcam do wykonania najpierw  kopii obecnych. Wymiary ikon powinny mieć 86 x 86 pikseli. Gotowe projekty możemy ujrzeć pobrać tutaj.

Ponieważ sam tworzę pakiety ikon, np. Nocte Lucis na Ubuntu), pewnie zdecyduję się na własny twór dla Sailfisha OS.

 

Author Description

admin

  • Mateusz Sokólski

    Ta mobilność! Ludzie, to est coś czego brakuje nam w ogóle! Elastyczność zmian i indywidualizacja interfejsu(chociażby przez ikony) to już coś. Na pewno lepsza zmiana taka, niż sztampowe i schematyczne ikony w większości marek telefonicznych…