Wypłyneła jolla phone, czyli podsumowanie miesiąca maja i czerwca.

Płynęła płynęła, długo płynęła załoga JOLLA mobile pod powierzchnią wody. Chyba nawet dokładnie rok minął od czasu gdy zapowiedziano żę startup Jolla stworzy niepowtarzalny system operacyjny zwany Sailfish OS. Były kpiny, były niedowierzania, była ciekawość, ale co najważniejsze była nadzieja ! Nadzieja dla wszystkich fanów systemu nokii, dla systemu mobilnego z ogromnym potencjałem. Nadzieja ta sie wzmocniła w sercach milionów wiernych fanów, gdy nad tą łodzią za jakiś czas wyłoniła się żaglica, najszybsza pływająca ryba na świecie . Pędziła szybko, a jolla za nią dalej pod wodą. Mieliśmy nadzieje że ktoś zaciekawi się tą wspaniałą rybą, załoga jolli też taką miała. Jednak nikogo na horyzoncie nie było a czas nieubłagalnie wskazywał że załoga już niedługo musi ujrzyć światło dzienne. Producenta słuchawki nie było, A Sailfish OS był W CORAZ LEPSZEJ KONDYCJI by wystartować w wyścigu smatrfonów . Wtedy dowiedzieliśmy się że słuchawka jest ! A tą słuchawką to nikt inny ja załoga jolli mobile płynącą równo za SAilfishem. UJrzeliśmy z bliska datę 20 maja i wtedy już tylko czekaliśmy, dodatkowo zaciekawieni tajemniczą drugą połówka. A nokia n950 która prezentowała tą wspaniałą żaglice, chyba w tamtym dniu została już zatopiona do reszty.

Sailfish_4c49a69d987ab

DZIEŃ 20 maja. Oczekiwano wspaniałego wypłynięcia . Było jednak skromnie. Ale nie oznacz że nie ciekawie. Żaglówka ratunkowa JOLLA MOBILE złowiła Sailfisha OS. Jej drugą połową okazała się tylna część pokładu która potrafiła zmieniac swoje nie tylko kolory, ale i także możliwości. W wyścigu bowiem różne chwyty dozwolone, dogonić bowiem daleko płynącą z przodu konkurencję, nie będzie łatwo. Uczucia względem oczekiwań były różne, ogólnie jednak pozytywne. Tym bardziej że załoga Jolli wiernie słuchała tych którzy to dodają siły rozpędowej tej łódce. Co ciekawe pojawiła się możliwość zamówienia jolli phone , w dwóch opcjach 100 i 40 euro. Ta druga szybko znikneła, a pierwsza do tej pory jest możliwa.
jolla pnone

Ruszyła produkcja ? Taki raczej ma się stan rzeczy. Były kapitan statku wział sie za załogę i obiecał szybką produkcje jeszcze w czerwcu. Tymczasem Operatorzy dzielnie współpracuje z jollą .Fiński operator dna jako pierszy wprowadzi słuchawki do sprzedaży. Z innymi obiecano podać szczegóły. Już jednak wiemy że operatorzy w europie chcą w zaparte wspierać alternatywne platformy. Tymczasem załoga jolli dzielnie ukrywa wszystkie możliwości jej łódki oraz Sailfisha : ) Tłumaczy się tym że konkurencja nie może za dużo wiedzieć. A i nam konsumentom dobrze to zrobi. I tak w postaci małych dokładek w ostatnich dniach mogliśmy się dowiedzieć że SAilfish OS jest otwarty na otwarte platformy. Pokazuje to uruchiomiony system na Nexux 7. Jest tych dokładek oczywiście więcej zapraszam do tematu wcześniej : )

Sailfish_newsfull_h

No i to tyle historii o szybkiej rybce …a wy jak sądzicie jakie szanse ma Jolla na tak bojowym rynku ?

 

Author Description

admin