Ulepsz swoje oczko aparatu w Jolli.

Szczerze powiedziawszy fakt wykonywania przez Jollę nie najlepszych zdjęć najmniej mi się spodobał w telefonie. Zdaje się, że i społeczność nie godzi się na przeciętne oczko aparatu. Nic straconego :). Mamy kilka opcji rozbudowy oczka w Fińskim smartfonie.
Jedna z nich wiąże się z przejściem do piwnicy i odnalezienia starego nie działającego odtwarzacza dvd od PC (Oczywiście jeżeli takowy posiadacie ;) Innym rozwiązaniem jest po prostu kupienie dodatkowego sprzętu typu photojojo na Ebay’u.

Warto na samym początku wspomnieć, że pomysł zawdzięczamy użytkownikowi Jaakko Roppola.

Zaczynamy!

 

Co musimy zrobić?

 

Na dobrą sprawę, cała filozofia polega na tym by rozkręcić stary odtwarzacz i zdemontować z niego oczka od lasera.

002

003

 

004

Zdjęcia dzięki uprzjmości serwisu IT Backstage  

Jeżeli posiadamy inną druga połówkę którą chcielibyśmy przeznaczyć specjalnie do micro zdjęć nic nie stoi na przeszkodzie  by dodatkowe oczko oczywiście przykleić.

 

A o to rezultaty jakich się można spodziewać po ulepszeniu naszego oczka w Jolli.

 

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcecie się bawić śrubokrętem, pozostaje wam kupno dodatkowego sprzętu, wyżej wspominając dostępnego z Ebaya.

link 1

link2

Na iPhonie 5 prezentuje się coś takiego w taki sposób.

Poniżej przykładowe zdjęcia Jollą z wykorzystaniem drugiego sposobu.

Bpy90crIQAAmPS2


Wasz aparat w Jolli jeszcze może zdziałać cuda. ; )

źródło 1

źródło 2

 

Author Description

admin

  • Mateusz Sokólski

    Jako fotograf przyznaję, że faktycznie to jest coś:) jeśli jolka nam zapewnia taką moderację swojego aparatu w telefonie. Istotne to jest, że ten układ nie jest zamknięty całkowicie, ale zapewnia jakąkolwiek penetrację. Swoją drogą, czekam mocno na rozwój tej marki, i kierunek w jakim pójdzie ;)

    • http://sailfish.promii.pl/ Tymek

      Cały widz polega właśnie na tej drugiej połówce. W innych telefonach nie mamy możliwości sobie tako wymieniać tylna klapkę i przyklejenie w tym wypadku oczka byłoby nie najlepszym potraktowaniem smartfonu. A tak kupujemy sobie inna połówkę, którrą dostosowujemy typowo pod aparat.