Sailfish Os w stylu Nokia X?

nokia-x-jolla

Nokia zrobiła ostatnio jakby kilka kroków milowych w świecie smartfonów. Bo po pierwsze wypuściła na rynek, smartfony z zielonym robocikiem na pokładzie, a po drugie zdobywa niemal nie odwracalnie średnią półkę smartfonów. Szkoda tylko że te zdobycze trafią w ręce Microsoftu.  My jednak w tym artykule skupimy się na największym pozytywie mając na uwagę  społeczność Jolla.

 

Warto przypomnieć sobie ostania tak bardzo nagłaśnianą informację w Jolli dot. wgrywania Sailfisha na inne smartfony. Otóż do połowy tego roku ma się pojawić instalka, dzięki której będziemy mogli zainstalować Sailfisha na popularne modele telefonów z Androidem. Będą to między innymi Samsung GS3, Xiaomi Mi2, Nexux4, a nawet telefony z serii Sony Xperia. Niektórzy zaskoczeni ostatnią pozycją? Zaciekawionym przekaże że można było dojrzeć jeden taki na niedawno zakończonym MWC:) Do rzeczy jednak. Nokia X jak wspomniałem jest również z Androidem, mało tego jest smartfonem ze średniej półki, czyli tam gdzie klienci sięgają najchętniej. Cena telefonu obecnie nie przekracza 450zł. Gdzie znajdziemy smartfon dobrej marki w takiej cenie?  Co prawda instalacja Sailfisha póki co ogranicza się do pewnych modeli. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by się to zmieniło i być baczymy naprawdę ciekawy smartfon z fantastycznym systemem.

Drugą informacją, mniej odległą jaką chciałem się podzielić, to ta iż  Sklep Nokii i aplikacja MIXRadio obecnych na telefonach Nokii z serii X,  właśnie trafia na słuchawki Jolli. Oczywiście nie oficjalnie : ) Caly proces instalacji polega na pobraniu tych apków i zainstalowanie ich na naszej Jolli.

Jeszce dzisiaj wieczorem, możesz spodziewać się nowych informacji o Jolla.Tymczasem zapraszam do komentowania i oglądani profilu na Google+ : )

 

Author Description

admin