Sailfish OS dopracowany – czyli przegląd nowości systemu.

Już wiemy naprawdę wiele, na temat systemu, który dostanie się do oficjalnej sprzedaży. Tym razem trochę milsza forma przekazania wam tych informacji, bowiem został udostępniony film z nowym UI Sailfisha. Poniżej tylko porównam dotychczasową wersje systemu z tą z przed dwóch miesięcy.

Jakie więc są różnice? Dość znaczne!

1) W nowym UI najdalej zejdziemy w dół do listy aplikacji, wcześniej mogliśmy zejść do niekończącej listy Facebooka lub Twiterra. Gdzie ona teraz jest? Zdaje się że połączona z wiadomościami, które wysuwamy od dołu.

2) Na ekranie głównym jak przesuniemy palcem po prawej stronie ujrzymy opcję zmiany motywu.

3) Animacje są już naprawdę bardzo płynne i cieszące oko.

To tyle, zauważyłem że zmiany są odpowiedzią na niezadowolenie fanów. Jolla już nie raz pokazała że liczy się z naszym zdaniem, przynajmniej co do systemu. Dlatego śmiało zgłaszajcie swoje uwagi.

A czy podoba wam się obecny Sailfish OS? Ja szczerze bym zmienił ten kalkulator ;D oraz dodał więcej opcji w głównym ekranie. Chociażby ta zmiana motywu wydaję się bez sensu, lepiej chyba tam wsadzić dostęp do aplikacji ;)

 

 

Author Description

admin

  • rabon

    pewnie bedzie mozna ustawic jakies aplikacje zamiast zmiany motywu mam nadzieje. Podoba mi sie blokowanie telefonu z gory na dol, nie trzeba siegac po fizyczny przycisk. Czekam na material jak dzialaja aplikacje Android

  • http://sailfish.promii.pl/ Tymek

    Zmiana motywu w końcu ma być zmieniona razem z tylna częscią. Opcja swojej aplikacji wydaje się być najbardziej sensowna.