Sailfish OS 1.0 nadchodzi! Androidzie ustąp miejsca w smartfonach.

 

SONY-sailfish

Jolla za pośrednictwem informacji prasowej ogłosiła że stabilne wydanie 1.0 Sailfish OS jest dostępne do dystrybucji światowej!

Niniejsza informacja prasowa była również wezwaniem dla producentów, informując ich, że Sailfish OS może od dziś funkcjonować także w ich telefonach. Aktualizacja dla obecnych posiadaczy ukaże się na początku marca. Zapytacie dlaczego nie w lutym, skoro nam to obiecano? Jolla wyjaśnia, w celu zapewnienia wyższej wydajność, dodatkowych funkcji i ulepszeeń wizualnych.

Najciekawszą jednak informacją jest to iż nowy OS będzie gotowy w pierwszej połowie 2014 dla telefonów z Androidem. Instalacja nie ma być skomplikowana.

Informacje prasowe znaleźć możemy tutaj.

 

Author Description

admin

 • Kuba Kołodziej

  A soft będzie instalowany obok androida, czy zamiast andka?

  • Nux

   Wygląda na to, że zarówno będzie aplikacja działająca jako ekran startowy, czyli taki symulator tego co można zobaczyć na Jolli, jak i możliwość zastąpienia Androida…

   To znaczy niby zastąpienia, ale przecież w Jolli można uruchamiać aplikacje z Androida. I to nowszego Androida niż można wciąż spotkać w wielu modelach nie tak starych komórek.

 • Marcin Wojciechowski

  Czy ktoś się orientuje co się dzieje zc Sailfishem dla utzzen androidowych? Czy prace nadal da kontynuowane czy też porzucone?