Pierwsze zdjęcia Jolli. Jest dobrze!

aparat-jollaNie mało żywotnej baterii, nieodpowiedniej liczby aplikacji czy słabej rozdzielczości ekranu bałem się najbardziej w nowej słuchawce, a właśnie niedostatecznego oczka aparatu! Chociaż mój głód ciekawości jest na tyle duży że zostanie zaspokojony dopiero własnymi testami, to już widać że zdjęcia są dobrej jakości.

Pierwsze zdjęcie które ujrzało światło dzienne, wysłane zostało do blogera z jollausers.com (bynajmniej tak to zrozumiałem). Niestety przeszło ono kompresje Facbookową i nie możemy oceniać jakość ostrości zdjęcia. Zauważyć można jednak dobre odwzorowanie kolorów. Kolory ciemne są ciemne i co ważne bez zauważalnych szumów. 1235384_10151975066819453_2029926126_n

Kolejne zdjęcia tym razem od Antii Sarinoo’ego , tylko utwierdzają mnie w przekonaniu że ciemne kolory wychodzą ciekawie, bez szumów ale raczej też bez znanej z lumii 920 światłoczułości pozwalającej na świetne zdjęcia robione nocą. Oczywiście jest to tylko póki co przypuszczenie, ale z obecnych zdjęć wynika że z ciemnych punktów nie wyciąga się wiele światła, światłoczułość więc raczej jest słabsza. Zaznaczam jednak kolejny raz, to tylko moja teoria ;).

Première_photo_Jolla

Pierwsze zdjęcie zostało wykonane bez trybu nocnego. Na plus zasługuje brak szumów i to bez opcji trybu nocnego.

Première_photo_Jolla_1

Drugie już z trybem nocnym. I już zauważalne szumy. Ale nawet Lumia 920 by sobie nie poradziła.

Podsumowanie

Co prawda zdjęcia, które mamy są już skompresowane. To na ogromny plus zasługuje dobra czerń w aparacie Jolli. Nie musimy się raczej bać o podrasowanie zdjęć przez Jollę, zdjęcia które nam dano nie są profesjonalne, co mocno uwiarygadnia. Co do kolorów mam mieszane uczucia, z jednej strony wydają się naturalne (górna część pierwszego zdjęcia) z drugiej, jakby ciemne punkty się przyciemniały, eliminując szumy (dolna część, oraz pozostałe fotki) co ma swoje plusy, lecz też minusy. Nie znam się na tyle by wyrazić osąd, póki co jestem mile zaskoczony ;). Czekam na kolejne zdjęcia, no i Jollę ;).

A wy co o nich sądzicie? Jolla będzie rywalizować aparatem, chociażby z Samsungiem Galaxy SIII?

 

 

Author Description

admin