Nowa cena Jolli, jest o ponad 200 zł taniej!

shop_hero_notwhite-400x356

Wiele mi osób powtarzało że cena Jolli jest zbyt wysoka, zapewne wiele osób powie mi i teraz że spadek z 399 do 349 Euro nie jest wcale taki jaki jest wart tej słuchawki.

Niektórzy jednak zapominają o ważnej kwestii (o tym jednak za chwilę), bowiem  słuchawka Jolli nie jest typową słuchawką z Androidem, dużym wyświetlaczem i krótko trzymającą baterią. Fakt nie posiada ona kosmicznych jak na dzisiejsze czasy specyfikacji, ale ma ona coś czego nie ma konkurencja. Unikatowego systemu operacyjnego z fińską duszą. Zapytacie jednak niektórzy – Czy naprawdę warto kupić akurat Jollę tylko dlatego że ma ona Sailfisha OS?

Linuks Linuks Linuks…

Czy zastanawialiście się dlaczego jest tak wiele osób przesiadających się z Windowsa na Linuksa? Na wielu stronach, blogach spotkacie się z niejedną wyjątkową odpowiedzią, ja osobiście dostrzegam tutaj jedną główną, jest to uczucie fascynacji czymś nowym, osobistym, innowacyjnym. Postaram się to wyjaśnić inaczej. Pamiętacie gdy dostaliście swój pierwszy komputer?  Była to Amiga czy PC z 128 MB pamięcią ram ;) ? Pamiętacie te uczucia towarzyszące przy każdym odpalaniu swojego sprzętu? One zanikły wraz z powszechnością komputerów PC, później laptopów. Zmierzając do meritum,  jeżeli chcecie by wasz smartfon czy komputer znowu stał się czymś tajemniczym, innowacyjnym, osobistym, to z pewnością nie powinniście ominąć platform postawionych na jądrze linux takich jak Sailfish OS : ).

 

Author Description

admin