Nineshark na Sailfisha. Aplikacje z MeeGo przenoszone!

Mamy teraz ciche dni przed burzą, Jolla nie dostarcza nam za wiele wiadomości wywołując głód, który chce zaspokoić prezentacją za parę dni… no właśnie nie wiadomo do końca jaką i czego. Tymczasem warto wspomnieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze to to że zostanie dostarczona na platformę Sailfish OS aplikacja Nineshark tj. klient  Grooveshark,
wolna aplikacja do słuchania i wyszukiwania utworów w sieci. Po drugie, nie tylko ta perełka znana z Nokii N9 zostanie przeniesiona  na platformę Jolli. Możemy spodziewać się większości aplikacji z legendarnego systemu MeeGo. Ostatnio chociażby doczytałem że jest przenoszony Wazapp. Oczywiście jest to spowodowane tym że aplikacje te są tylko przepisywane.


NineShark003StartScreen_TOP

Poniżej video dla tych co nie mieli styczności z ta aplikacją.

 

Author Description

admin

  • Daniel Piotrowski

    A ja przenoszę swoją aplikacje dającą dostęp do zasobów Video TVN i TVP ale mam tylko delikatny problem z obsługą strumienia video ;-) jak się uda to przeskoczyć to poinformuję :)

  • http://sailfish.promii.pl/ Tymek

    To ciekawe, ja może się skuszę na przepisanie i uzupełnienie mupen64, na N9 był problem taki że nie było żadnej nakladki graficznej oraz prowadzenie było takie sobie. Na QML myśle że dałbym radę to zrobić.