Nadchodzi Knight Icefyre. Nowa wersja Turing Phone.

Ponieważ już dawno nie publikowałem  informacji na temat Jolli, postanowiłem przypominać niektóre ważne informacje z ostatnich miesięcy. Zacznę więc od pierwszej istotnej sprawy, którą jest z pewnością informacja o nowym urządzeniu z Sailfishem OS.

Smartfon dla wymagających

Turing-PhoneKalifornijska firma Turing Robotics ujawniła w kwietniu 2015 r Telefon o nazwie Turing Phone. Twórcy postanowili iż wizerunek urządzenia będzie się opierał zwłaszcza na bardzo wytrzymałym  i bardzo bezpiecznym smartfonie. Jako pierwsi użyli do tworzenia  obudowy telefonu  cyrkonii, stopu miedzi, aluminium, niklu i srebra o nazwie „Liquidmorphium”.  Firma również zatroszczyła się o specyfikacje Turinga. 

specyfikacja

 • Ekran 5,5 cala, 1920 x 1080 px
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 801
 • 4G LTE
 • Główny aparat 13 megapikseli z podwójną lampą błyskową LED, przednią 8MP HDR
 • 3GB RAM
 • 16GB / 64GB / 128GB
 • nie-wymienny akumulator 3000 mAh
 • WiFi 802.11 ac, Bluetooth 4.0, NFC, GPS / GLONASS

Co jednak tak ciekawy smartfon robi na blogu o Jolli? Otóż  ta firma postanowiła zaopatrzyć smartfon, nie jak to obiecano początkowo w Androida, lecz w Sailfisha OS 2. Mogliśmy przeczytać na stronie producenta.

We can now confirm that TRI has chosen to drop Android and use Jolla’s Sailfish OS. Sailfish OS is now running perfectly on the Turing Phone and we have started the final OS software testing phase.

Nie wątpliwie taka specyfikacja smartfonu pozwala na płynne działanie systemu na telefonie. Użytkownikom Sailfisha nie trzeba tego tłumaczyć. Świat jednak z lekkim dystansem podchodzi do nowych, innych niż Android systemów operacyjnych. Firma wiedząc o tym zapewniła na łamach swojej strony do płynnego działania nowego systemu.

Sailfish OS runs exceptionally fast on the Turing. You will not have to worry about performance issues with Turing’s Snapdragon 801 because Sailfish OS has been optimized to run fast on your Turing Phone. The Turing Phone will still be able to run Android Apps on the Sailfish OS without issue. An Android application store will be available for you to download your favorite apps.

Telefon Turinga będzie dostępny na całym świecie już niedługo, wg, zapewnień już za jakiś miesiąc. Już teraz jednak są realizowane pierwsze przed zamówienia.

turing-phone-3

Siedziba i produkcja Turing Phona przeniesiona do Finlandii.

Początkowo Turing Phone miał być produkowany w Chinach, a dokładniej w fabrykach Foxconn. Po długich dyskusjach, produkcje Turinga przeniesiono do  Finlandii w dawnej fabryce Nokii, która wciąż należy do firmy Microsoft.  Sama Kalifornijska firma Turinga Robotic Industries ogłosiła przeniesienie  siedziby Turinga Telefon w Salo w Finlandii. Głównym powodem są kwestie bezpieczeństwa. Prawo fińskie służy ochronie prywatności w łączności elektronicznej.

Nadchodzi Knight Icefyre

Design smartfonu jest tym który przyciąga zwolenników Turinga.

 

TuringPhone-740x368

 

Jeżeli lubicie iść pod prąd ten smartfon na pewno do takich należy. Design jest nie powtarzalny, i naprawdę przykuwa uwagę. Każda kolejna odsłona obudowy może chwycić za serce. Uważam że tak jest i teraz przy odsłonięciu nowej wersji obudowy Knight Icefyre, która nie odstaję od poprzednich. Zresztą sami oceńcie.

Turing-Phone-Knight-Icefyre-3-740x463 Turing-Phone-Knight-Icefyre-2-740x463 Turing-Phone-Knight-Icefyre-1-740x463

 

 

źródło, źródlo2

 

Author Description

admin

 • Bartäk Østergart

  A jaka będzie jego cena?

  • http://sailfish.promii.pl/ Tymek

   610 dolarów kosztuje wersja z 16 GB pamięci i aż 870$ egzemplarz zainstalowanymi 128 GB. Ceny oczywiście pewnie się zmienią