List otwarty, do społeczności – od Marca Dillona.

Czy brakowało wam ostatnio zainteresowania społecznością ze strony Jolli? Zdaje się że Marc Dillon stara się by wam tego nie brakowało.
W otwartym liście do społeczności przesyła wiele ciepłych słów. Część z nich streściłem dla Was.

W liście na początku napisał jak wiele trudu i pracy kosztowało Jollę ostatni rok, który doprowadził do sprzedaży pierwszej słuchawki, zaznaczył jak ważna dla Nich była w tym czasie społeczność programistów gotowa rozwijać wspólną wizję otwartego systemu operacyjengo, bez której nie zdołali by tego zrobić.

Żeglarzy do firmy przybywało, na początku było ich kilkunastu, niecały rok temu cztery tuziny więcej. Firma coraz bardziej zastanawiała się w jakim kierunku podążać, jakie wartości wybrać, Odpowiedz była oczywista;’nasze wartości są tym, co jest dla nas ważne.”

Dalej czytamy jak Jolla prawie rok temu stracili dostawce chipsetu, zabijając pozornie w ten sposób produkt kŧóry był gotowy dla rynku. Było jednak 60 dusz na pokładzie, które postanowiło zrobić wszytko, aby popłynąć pomiędzy największymi statkami na świecie. ” yWbudowaliśmy ponownie łódź w środku wody”

Później współzałożyciel wspomina maj 2013r, kiedy to Jolla świętowała swój dzień miłości Jolla. Sam skupił się na opowiadaniu o uczuciu jakie odczuli.

„Czym jest miłość? Miłość jest przyjęciem innych za to kim są, bez oczekiwań (…) Bez tej miłości, jaką otrzymaliśmy w tym dniu, nie byłoby Jolla.”

Jolla starała się upewnić by żeglarze mieli wszystko czego potrzebują by podtrzymać pasję. Następnie wspominają że gdy już telefon miał swoją premierę bardzo chcieli zaprosić wszystkich którzy kupili Jollę, mogli jednak zrobić to dla pierwszych 400 osób. Jolla dołożyła wszelkich starań by pokazać swoją wdzięczność dla społeczności, głównie po przez pracą nad aktualizacjami. To właśnie w tym segmencie najbardziej przykładają uwagę do komunikacji ze społecznością, słuchania jej rad, współpracowania z nią.

Dalej piszę:

Najważniejsza rzecz, którą się dowiedziałem jest to że przejrzystość, szacunek, pasja i miłość idą w obie strony. Otrzymaliśmy wiele, musimy też oddać wiele. Musimy dawać tym, którzy wierzyli w nas i wspierali nas po przez zakup telefonu Jolli, musimy utrzymać z nimi komunikację. Mamy głęboki szacunek dla naszej społeczności na całym świecie, czujemy miłość i pasję z Tobą każdego dnia.”

„Bez twojej pomocy, nie byłoby mnie tutaj. Szacunek.”

Cały list od Marka Dillona możecie znaleźć tutaj.

źródła

 

Author Description

admin