Jolla na FOSDEM 1-2 lutego 2014.

W tym roku, po raz drugi, część zespołu Jolla będzie obecna na FOSDEM 2014. Impreza ta odbędzie się w Brukseli  1 i 2 lutego 2014 roku.

FOSDEM, krótko z Wiki

„FOSDEM” to „Doroczne Europejskie Spotkanie Twórców Oprogramowania Wolnego i Otwartego” (ang.„Free and Open source Software Developers’ European Meeting”). Jest to dwudniowa konferencja odbywająca się co roku pod koniec lutego. Organizatorami są ochotnicy z Université Libre de Bruxelles w Belgii. Obecna nazwa obowiązuje od roku 2002, wcześniejsza to „Europejskie Spotkanie Twórców Oprogramowania Open Source”.

Wstęp na FOSDEM jest darmowy, jednak darowizny i sponsorzy są mile widziani i stanowią istotną pomoc w realizacji wydarzenia. W roku 2004 konferencję odwiedziło 2500 osób. Niemal co roku gościem jest Richard Stallman. Niezależnie od głównego harmonogramu sale są udostępniane na projekty indywidualne oraz prowadzenie dyskusji.

Od roku 2001 w czasie trwania konferencji przyznawana jest nagroda FSF Award for the Advancement of Free Software.

 

Co będzie tam robiła ekipa Jolll?

Będą po prostu ciekawe wykłady. W pierwszy dzień dowiemy się nieco szerzej w temacie „Sailfish oparty  na  QT5 Wayland”. W drugim zaś o Indeksowaniu metadanych RDF I SPARQL dla systemów mobilnych.

Dla zainteresowanych,

Carsten Munk zaprezentuje w sobota, 01 lutego 2014 o godzinie 15:00 ”  Technical introduction to the deeper parts of SailfishOS, a Qt5-Wayland based mobile OS „.

I kolejna konferencja, Philip Van Hoof, niedziela, 2 lutego 2014 16:00  ” Metadata indexing and RDF SPARQL endpoint for mobile and embedded„.

 

Author Description

admin