HTC – idealny partner dla Jolla?

sailfish-na-htc

 

Jak podaje The Wall Street Journal firma HTC chce w pewnej mierze porzucić platformę androida. Zapytacie dlaczego? Patrząc na ostatnie wyniki tego giganta można dostrzec, że nie są zbyt optymistyczne. Tajwańczycy w ostatnim czasie notują straty finansowe, a bariera którą pozostawił samsung wydaję się nie do przebicia. Ratunkiem w tej sytuacji mogą być Chiny. Otóż Władze pekińskie zaapelowały do chińskich deweloperów nad zmianą platformy mobilnej na smartfony, bowiem chiński rynek chcę się uniezależnić od androida. Pomysł przechwycił Tajwański HTC i już przygotowuje nową platformę. Sami potwierdzają że ciężko jest się im wbić na rynek chiński, a zmiana systemu po prostu może być dla nich możliwością pojawienia się na wschodnim rynku. A jaki mobilny system może kandydować? Wydaje się że Finom z pod znaku Jolli udało się spełniać owe warunki, mają Oni swoją siedzibę w Honk-Kongu  i podpisane umowy z operatorami. Co ciekawe jak podaje portal strefamobile.pl

System powstaje w ścisłej współpracy z chińskimi władzami i ma być on mocno zintegrowany z tamtejszymi usługami takimi jak Sina Weibo. Ma się on pojawić na rynku już pod koniec bieżącego roku.

 

Tak więc produkcja nowego systemu raczej nie będzie możliwa, jest mało czasu, aby stworzyć realnie konkurencyjna platformę. Czy wybór padnie na  Sailfish OS? Przekonamy się już wkrótce.

 

Author Description

admin

  • Adam

    Równie prawdopodobne jest Ubuntu albo Firefox OS.

    • admin

      Tyle że żadne z nich nie potrafii otworzć aplikacji z Androida, a to może być poważny problem z udziałem na rynku Chińskim. Co ciekawe sam wpis o tym pojawił się w Twittach samej Jolli Mobile.