Aplikacji z Androida na Sailfish OS nie zabraknie.

Obawy co do obietnicy kompatybilności aplikacji Androida na Sailfishu są uzasadnione. Bowiem podobne założenia były w innym następcy MeeGo, BB10 od BlackBerry, wiemy jak to się skończyło, Aplikacji dużo nie było, a te powstałe po prostu uniemożliwiały komfortową pracę na urządzeniu. Co z Jollą? Jak możemy przeczytać poniżej w tweecie, Jolla upewnia nas co do ilości aplikacji i kompatybilności platformy Sailfish OS z Androidem.

 

 

Nie dość że aplikacje Google trafią do sklepu Jolla, to na dodatek powstaną trzecie sklepy. W nich będziemy mogli pobrać dużą liczbę programów i gier. Jednym z takich rozwiązań będzie znany F-Droid, posiadający obszerna bazę oprogramowania na Androida.

f-droid

F-Droid pokazane na liście Sailfish Icon

Aplikacje nie będą przycinały jak to się działo w BB10, zawdzięczamy to temu że Sailfish OS jest kompatybilny nie tylko z Androidem jako soft, ale również tez hardware. Nie zapominajmy jednak że te najbardziej użytkowane perełki trafią na nasze Jolle w standardowym formacie dla Sailfisha czyli *rpm.

Jak podoba wam się wizja aplikacji : ), czy część osób wymagających obszernej bazy aplikacji od Jolla się zadowoliła? ;)

Źródło:  @ JollaArgentina i jollatides.com

 

Author Description

admin

  • rabon

    witam, kiedyś pisałeś, że Jolla może pojawić się w ofercie Play, w związku z tym pytałeś przedstawicieli Play. Ciekawi mnie czy dali Ci odpowiedź.

    • http://sailfish.promii.pl/ Tymek

      Dał mi odpowiedz rzecznik Play’a mówił abym zaglądał na ich bloga często i oczekiwał informacji, z tego jednak co zauważyłem podobne zapytania do rzecznika kierowane były np. na Wykopie, jednak bez skutku. Ja będę cisnął temat i mam zamiar napisać nie tylko do Rzecznika i nie tylko do PLAY.