Aplikacje Androida zagrożeniem dla Anonimowości w Sailfish OS?

Od dawna wiadomo że aplikacje w sklepie Google nie należą do najbardziej chroniących naszą anonimowość. Sam kiedy instaluje znajomym oprogramowanie na smartphony z Andkiem, natrafiam na mnóstwo próśb akceptacji, wręcz bezczelnie ukrywanymi słowami mówiących nam że nasz telefon będzie w zasięgu innych rąk. android-key

 

Na Sailfishu pojawił się „problem” w związku z Dalvikiem, maszyną która uruchamia takie aplikacje. Jak niektórzy zauważyli DNS nie są tak jak w Jolli, przekazywane i zwracane  przez adres lokalny. Przechodzą one  przez DNS Firmy Google. O ile w Androidzie jest to normalne że  o naszych zapytaniach np. w wyszukiwarce wie Google, o tyle użytkownikom Sailfisha w zazwyczaj najlepszym wypadku nie sprawia ty przyjemności. Tym bardziej że niektórzy właśnie z powodu anonimowości kupują Jollę.

Problem został opisany przez jednego użytkownika w Jolla Together.

A czy wam to przeszkadza?

 

Author Description

admin

  • Nux

    I tak większość osób korzysta z Google przy wyszukiwaniu. Poza tym jeśli ktoś uważa, że Internet jest anonimowy, to znaczy, że nie wie jak działa Internet ;-). Inna sprawa, że taki pojedynczy Kowalski jest raczej mało interesujący, więc nie ma się czego obawiać. Inaczej mówiąc – szum informacyjny jest na tyle duży, że trzeba by bardzo podpaść, żeby komuś się chciało skupiać siły i środki na jednej osobie.

    • http://sailfish.promii.pl/ Tymek

      Ja osobiscie bardzo cenie prywatośc, ale rozumiem że ludzie zazwyczaj jej nie cenią, przykład? Konta na facebooku.