Jolla ma własny Tablet! Spiesz się jeśli chcesz złapać tańszą sztukę.

20141116041206-hero

Co powiecie na przedsprzedaż 2000 tabletów Jolli w ponad dwie i pół godziny? Zgadza się, tak właśnie się stało. Tablet możemy zakupić w serwisie Indiegogo, a jego cena wynosiła jeszcze przed chwilą z przesyłką 199$( teraz już nieco ponad 225$).  Jeżeli już mówimy o cenie to warto wskazać na fakt, iż na stronie oferującą przedsprzedaż,  pokazano jak dobra jest ona w odróżnieniu od konkurencji. Różnica cen wynosi nawet do 100$. Cena końcowa produktu również jest niezła i wynosząca ok 250$, różnica między konkurentami będzie wynosiła wtedy ok 180 zł.

20141118091830-comparison-table

 

Fińska precyzja, fińska jakość produktów.

Nie sposób nie zauważyć że Jolla szczyci się wykonaniem swoich produktów. Oglądając treści reklamowe, możemy odnieść wrażenie ukazania nam ekskluzywnego produktu z pod fińskiej marki. Co ciekawe ta śmiało porównuje swoją jakość do takich produktów jak iPad Mini 3, Nexux 9 czy Nokia N1.  Czy tak naprawdę będzie? O tym się przekonamy najprawdopodobniej w maju 2015r, bowiem ta data została wyznaczona jako termin wysyłki pierwszych tabletów. Jednak już teraz z dozą ufności możemy wierzyć w te zapewnienia, ponieważ pierwszy produkt Jolli, miło zaskoczył nas jakością wykonania.

20141118133026-lifestyle-designed-in-finland

Preferencje Jolli? Tym razem dobre!

Nie cały rok temu grono fanów Jolli, mogło przetestować we własnych dłoniach ich pierwszy smartfon. Jeszcze jednak przed ich otrzymaniem niektórzy byli zawiedzeni średnimi preferencjami telefonu. W wypadku tabletu spodziewać możemy się nieco innej reakcji. Zespół Marca Dillona nie tylko postarał się o przystępną cenę produktu, ale również o dobre lub nawet lepsze preferencje sprzętowe niż to się ma u kluczowych graczy na rynku. Tablet może się pochwalić m.in. solidnym procesorem 4 rdzeniowym Qual Core Intel z taktowaniem 64 bitowym, rewelacyjną matryca IPS o rozdzielczości 2048 x 1536  gęstości pikseli równej 330ppi przy 7.85 calowym ekranie, wysokim 2GB  RAMie, oraz pamięci wewnętrznej wynoszącej aż 32GB! Do nie wyróżniających się zaliczyć możemy aparat 5 MP tylni, 2MP przedni, oraz średnio mocną baterię o pojemności 4300 mAh.

Nadchodzi Sailfish 2.0 stworzony dla większych ekranów .

Porównywanie Sailfisha OS do Androida czy iOS, jest  ciężkim zadaniem, spora cześć osób ze świętym przekonaniem twierdzi że nie ma lepszej alternatywy niż system zrodzony z MeeGo, są też tacy co wytykają  niedociągnięcia Sailfishowi i czekają  na ulepszenia systemowe, które w zawrotnej prędkości zazwyczaj ukazują się co miesiąc. Oczywiście nie brak też przeciwników fińskiej marki, tak czy inaczej jedno jest pewne, Sailfish OS jest powiewem świeżości na rynku. Ktoś kto kupuje Jollę, robi to świadomie z nadzieją że nie znudzi się oprogramowaniem urządzenia po kilku tygodniach. Tym razem również przyszli posiadacze nie powinni byc zawiedzeni. Sailfish Os w wersji 2 jest z pewnością dobrym przykładem precyzji i podobającego się designu. Moim zdaniem lepszego niż znanego nam od Apple. Nic już więcej nie piszę na ten temat, sami zobaczcie na zdjęciach poniżej : ). Więcej na stronie jolla.com

20141118002939-single_tablet_ambience20141118090813-portrait-apps

 

Jeżeli ktoś nie miał okazji oglądnąć spotu prezentacyjnego Tabletu Jolli to oto on poniżej:

Co sądzicie o tablecie Jolli?

 

źródła Indiegogo

 

Author Description

admin

 • Jan Kowalski

  Bardzo ciekawa propozycja. Tylko jak jest z zapleczem aplikacji?

  • http://sailfish.promii.pl/ Tymek

   Aplikacje Androidowe i Sailfishowskie ;)

   • Jan Kowalski

    No to jest niezły pomysł. Blackberry też wygrało mnie jako usera dostępem do aplikacji z androida. Nie jest co prawda idealnie, ale da się używać bez większych problemów. Ciekawe czy Sailfish integruje się dobrze z usługami googla. Kalendarz, mail i kontakty to dla mnie podstawa. Na wszystkich urządzeniach muszę mieć to samo.

   • Wojtek Pronoza

    Powiedzmy
    chciałabym wiedzieć ile jest oryginalnych aplikacji,
    nie szukam gier, facebooka, etc.

    Czy da się używać ten telefon bez googlowskiego wkładu?

    • http://sailfish.promii.pl/ Tymek

     Podobnie sytuacja się kreuje jak ta z MeeGo, nie wiem ile ma aplikacji Sailfish OS, jest ich jednak sporo. Problem niedługo jednak powinien w pełni się rozwiązać po uruchomieniu możliwości sprzedaży aplikacji na Sailfisha. Tymczasem tworzą się dwie bazy darmowych wolnych aplikacji – jedna w sklepie Jolli, druga na openrepos https://openrepos.net/ . Wiesz Wojtek, sam np. Android jest jakby taki pusty, bez wielu mośliwości, a Sailfish w szczególności 2.0 jest naprawdę bardzo rozbudowany.