Jaki rzeczywiście tablet Jolli dostaniemy? Rożnice między starym a nowym.

Dzisiaj mam dla was krótkie,  ale jak miłe dla naszych serc wiadomości  z za morza. Mianowice Jolla postanowiła nam opublikować informacje na temat zmian jakimi będzie odznaczał się nowy model w stosunku do drugiego. Przepraszają również za zwłokę, wyjaśniając dlaczego tak się dzieje i obiecują iż kolejne problemy nie wpłyną na termin wysyłek. Jednak co do samych różnic.

Zasadniczo najbardziej zauważalną pierwszą różnicą  jest nowy port USB. Początkowo, port micro-USB był typu A, teraz jest jednak typu B.
nosto

 

To stanowczo ułatwia wsadzanie wtyku USB, który tak przecież często będziemy używać. Osobiście przez wejście typu-A, uszkodziłem sobie je w mojej starej Nokii e52. Tak wiec na pewno jest to praktyczna zmiana.

Drugą zmianą jest dodanie czujnika Halla, służącego do pomiaru pola magnetycznego. Przydatne jest to szczególnie wtedy kiedy mamy  pokrowiec. Tablet dzięki niemu „wie” kiedy jest otwarty a kiedy nie, a co za tym idzie w odpowiedniej chwili się obudzi. Co prawda czujnik jest wbudowany, ale aktualizacja przyjdzie dla niego dopiero gdy tablet będzie w naszych rękach. Poniżej filmik pokazujący jak to działa w praktyce.

Trzecią zmianą jest ułożenie loga na tylnej obudowie. Pierwotnie widniało ono poziomo. Obecnie jest ułożone portretowo.

HW_update_photo2-1024x680

Ponadto otrzymaliśmy informację na temat ostatnich incydentów z Tabletem. Jolla informuje iż otrzymanie nowych ekranów zostało opóźnione z powodu literówki w adresie dostawy do zakładu montażu. Partia przez to wróciła do właściciela, który wysłał ją już ponownie. Zakład w Chinach jest teraz w posiadaniu ekranów, ale 3 do 5 września 2015 roku Chiny upamiętnia koniec II wojny światowej. Jolla uspokaja jednak, że  nie wpłynie na termin pierwszych dostaw.

 

Author Description

admin

 • http://sailfish.promii.pl/ Tymek

  Zdecydowanie poziom lepiej mi się podobał : )

 • kubajk

  Czyli port A różni się tylko kształtem od B?
  Ta zmiana wertykalna loga mi się podoba, tylko te napisy na tyle to niezbyt :P

  • http://sailfish.promii.pl/ Tymek

   Niestety muszą być, taki przepis. ; /